Modne stroje kąpielowe

Stroje kąpielowe modne w sezonie 2016

Zanim wynaleziono modne stroje kąpielowe najczęściej pływano nago. Początkowo aby zakryć ciało panowie zakładali kalesony, natomiast panie coś w rodzaju długiego kitlu. Jednak mężczyźni nie mogli korzystać z widoku kobiecego ciała, gdyż kąpieliska przeważnie były oddzielne.

Dopiero na przełomie XIX i XX wieku wynaleziony został kostium pływacki o charakterze sportowym. Odpowiednik dla pań wyposażony był w długie kryjące rajstopy. Dopiero w latach dwudziestych XX wieku moda objęła także stroje kąpielowe. Zaczęto odsłaniać uda i ramiona co początkowo siało zgorszenie i brak aprobaty wśród starszych kobiet i mężczyzn.

W większości pierwsze modne stroje kąpielowe były jednoczęściowe. Później zaczęto wprowadzać wzory geometryczne, o jaskrawych kolorach i mocnych kontrastach. Modne stroje kąpielowe wymagały także akcesoriów, czepka, kapelusza czy sandałów. Spodenki były raczej mocno zabudowane.

Modne stroje kąpielowe

W latach trzydziestych został wynaleziony pierwszy materiał elastyczny. Zmieniło to projekty i wizje krawców. Odtąd modne stroje kąpielowe mocno przylegały do ciała. Zainspirowano się także dawnymi sukienkami wieczorowymi o wyraźnie odsłoniętych plecach. Często stroje kąpielowe dla pań wyposażone były w drobną spódniczkę.

Majtki zdecydowanie szyte były z wysokim stanem zasłaniającym pępek. Zmieniły się także kanon urody. Odtąd skóra powinna być muśnięta słońcem, a nie blada. Nastała moda na opalanie. Stroje kąpielowe zaczęły odsłaniać coraz więcej. Z czasem przestał i szokować widok nagiego męskiego torsu. Modne stroje kąpielowe od bielizny odróżniały przede wszystkim wzory w paski.

Z biegiem lat moda stawała się bardziej wyzywająca i seksowna. Zastosowano fiszbiny unoszące biust i wysmuklały talię. Nadszedł i czas na bikini. Początkowo uznane zostało jednak za strój bardzo bezpruderyjny. Dziś nie stanowi to jednak żadnego problemu.

Post Author: gwiazdeczka★

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.